تعمیرات تلویزیون

خدمات آخرین آپدیت: 1402/10/11
تعمیرات تلویزیون
تعمیرات تلویزیون (LCD،LED،Plasma،OLED،QLED)

مرکز الکترونیک طهران با بیش از 27 سال سابقه حرفه ای در عیب یابی و تعمیرات لوازم الکترونیکی صوتی و تصویری، تعمیرات تخصصی تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED) را در تهران انجام می دهد.

خدمات عیب یابی و تعمیرات تلویزیون سونی، تعمیرات تلویزیون سامسونگ، تعمیرات تلویزیون ال جی، تعمیرات تلویزیون پاناسونیک، تعمیرات تلویزیون دوو، تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن، تعمیرات تلویزیون تی سی ال، تعمیرات تلویزیون شارپ، تعمیرات تلویزیون توشیبا در انواع تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED) در مرکز الکترونیک طهران توسط تعمیرکار متخصص و مجرب با ارائه ضمانت در تهران ارائه می شود.

عیب یابی و تعمیرات تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED) پنل شکسته، پنل سوخته، پنل آب خورده، پنل ضربه خورده، مادربورد آسیب دیده از نوسانات برق، خرابی مین برد، ایرادات منبع تغذیه تلویزیون، خرابی برد پاور، عدم نمایش تصویر، خرابی برد تیکان(T-CON)، قطعی صدا، پرش تصویر، خرابی تیونر و سایر ایرادات در مرکز الکترونیک طهران انجام میشود.


تعمیرات تلویزیون در منزل

مرکز الکترونیک طهران جهت حال رفاه مشتریان سرویس تعمیر تلویزیون ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED) در محل(منزل) را ارائه می دهد. ممکن است جابجایی تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED) سخت بوده و در برخی موارد موجب آسیب دیدگی تلویزیون بخصوص پنل شود، به همین جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED) در محل(منزل) با بازدید و ایاب و ذهاب رایگان توسط تکنسین متخصص و مجرب انجام میشود.


تعمیر تلویزیون ال سی دی

در تلویزیون های ال سی دی(LCD) پنل های LCD از صدها هزار سلول کریستال مایع تشکیل شده است که بین دو لایه شیشه پلاریزه قرار گرفته اند نوری که از لامپ های قدرتمند پشت پنل می آید، با عبور از لایه‌ای که انتشار را فراهم می‌کند، به طور همگن روی صفحه پخش می‌ شود و در نهایت تصویر را نشان می دهد. عمده خرابی تلویزیون های ال سی دی(LCD) مربوط به همین لامپ های پشت پنل که لامپ فلورسنت نام دارد، می باشد که در صورت خرابی موجب عدم روشنایی و یا عدم تصویر تلویزیون می شود. که با تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد. مرکز الکترونیک طهران تعمیر و تعویض لامپ فلورسنت تلویزیون های ال سی دی(LCD) را انجام می دهد، همچنین خدمات عیب یابی و تعمیر مین برد، برد پاور، پنل و سایر ایرادات خرابی های تلویزیون ال سی دی(LCD) در مرکز الکترونیک طهران انجام میشود.


‫تعمیر تلویزیون ال ای دی

تلویزیون های ال ای دی(LED) که با نور پس زمینه LED هستند که سبب درخشندگی و کیفیت بهتری نسبت به تلویزیون های ال سی دی(LED) شده اند. تلویزیون های ال ای دی(LED) هم همانند دیگر تلویزیون ها دچار خرابی هایی می شود البته جای نگرانی نیست تلویزیون های ال ای دی(LED) قابل تعمیر می باشند. ایرادات و خرابی های عمده تلویزیون های ال ای دی(LED) شامل ایراد و خرابی بک لایت، ایرادات مین برد، شکستگی یا آب خوردگی پنل، خرابی ها و ایرادات مربوط به برد پاور تلویزیون ال ای دی(LED) می باشد. مرکز الکترونیک طهران خدمات عیب یابی و تعمیر تلویزیون ال ای دی(LED) را با ضمانت ارائه می دهد.


تعمیر مین برد تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

مین برد تلویزیون از اصلی ترین قسمت های تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) بشمار می رود. میتوان گفت تمامی عملکردها، اجرا و نمایش تصاویر، ورودی و خروجی ها، کنترل تغذیه بخش های مختلف، قسمت های مربوط به آنتن و گیرندگی، صدا و تقویت آن و ... همگی در بخش مین برد تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) صورت می گیرد. بطور معمول خرابی های مربوط به عدم تصویردهی(به غیر از ایراد روشنایی، بک لایت و ایراد پنل) یا ایراد در نمایش، مشکلات گیرندگی، عدم عملکرد صحیح ورودی و خروجی های تلویزیون، عدم صدا و یا تقویت آن(ایراد آمپلی فایر) و ... مربوط به همین قسمت مین برد می باشد که با تعمیر یا تعویض مین برد تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) مشکل برطرف خواهد شد. مرکز الکترونیک طهران سرویس عیب یابی و تعمیر مین برد تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) را با ضمانت ارائه می دهد.


تعمیر برد پاور تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

جریان برق در دستگاه های الکترونیکی همانند جریان خون در بدن می باشد که بدون آن دستگاه کارایی و عملکرد نخواهد داشت. برد پاور و یا برد تغذیه مسئول تامین جریان برق قسمت های مختلف تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) می باشد. جریان دهی به پنل، بک لایت (LED یا لامپ فلورسنت)،‌ مین برد و دیگر بخش های مورد نیاز توسط برد پاور انجام می گردد. در صورتی خرابی برد پاور جریان دهی مختل شده و عملکرد تلویزیون دچار اختلال میشود و یا تلویزیون روشن نخواهد شد. خوشبختانه با تعمیر و یا تعویض برد پاور این اختلال قابل رفع می باشد. مرکز الکترونیک طهران خدمات عیب یابی و تعمیر برد پاور تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) را با ضمانت .ارائه می دهد


تعمیر پنل تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

پنل تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) جز مهمترین و با ارزش ترین قسمت یک تلویزیون می باشد. ظرافت و جنس پنل تلویزیون موجب آسیب پذیر بودن آن شده است. در مواردی پنل ها قابل تعمیر می باشند اما اکثرا پنل ها قابل تعمیر نیستند و باید تعویض شوند. هزینه تعمیر یا تعوبض پنل تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) بسته به مدل، سایز، برند و نوع آسیب دیدگی و شدت آن متفاوت می باشد. در مواردی هم تعویض پنل با توجه به ارزش تلویزیون مقرون به صرفه نمی باشد.

عمده ایرادات و خرابی های پنل تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) میتواند بصورت ذیل باشد:

 • دو قسمت شدن تصویر تلویزیون
 • ایجاد خطوط عمودی بر روی پنل تلویزیون
 • عدم تصویر پنل تلویزیون در حین داشتن صدا
 • قطع و وصل تصویر پنل تلویزیون
 • تشکیل رنگ در پنل تلویزیون
 • پیکسل سوختکی در پنل
 • ایجاد سایه یا تیرگی پنل تلویزیون

خدمات تعمیر و تعویض پنل تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) توسط مرکز الکترونیک طهران ارائه می گردد.


تعمیر پنل آب خورده تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

آب، نوشیدنی، رطوبت، استفاده از مواد شونده و پاک کننده میتواند موجب آسیب دیدگی پنل تلویزیون شود، بالصطلاح پنل آب خورده می شود. به همین دلیل در موقع تمیز کردن سطح پنل تلویزیون حدالمقدور از دستمال خشک استفاده کنید و در صورت استفاده از مواد شوینده، ابتدا به مقدار کافی دستمال خشک را به مایع پاک کننده آغشته کنید سپس دستمال آغشته شده به مواد پاک کننده را به سطح تلویزیون بکشید.

آب خوردگی موجب آسیب و سوختگی به برد آدرس و خرابی فلت می شود همچنین در مواقعی با ایجاد جرقه موجب به آسیب رساندن به دیگر بردهای تلویزیون می گردد.

در موقع آب خوردگی کارهایی را که می توانید انجام بدهید:

 1. اگر تلویزیون روشن می باشد آن را خاموش کنید و دوشاخه تلویزیون را از پریز برق بکشید
 2. محل آب خوردگی تلویزیون را خشک کنید، توجه کنید برای خشک کردن به هیچ عنوان از وسایل مانند سشوار استفاده نکنید چون هوای گرم آن می تواند منجر به آسیب دیگری شود
 3. تلویزیون را در محل جریان هوا قرار دهید تا بخوبی خشک شود
 4. با مرکز الکترونیک طهران تماس بگیرید، تکنسین متخصص و مجرب مرکز الکترونیک طهران با تعمیر تلویزیون می تواند از آسیب دیدگی بیشتر و افزایش هزینه ناشی از خرابی تلویزیون جلوگیری کند


تعمیر پنل ضربه خورده تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

ضربه خوردن پنل تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) می تواند بر اثر اصابت شی بر صفحه تلویزیون یا افتادن بر روی زمین و یا در حین جابجایی باعث ایجاد شکستکی و ترک هایی بر روی پنل تلویزیون می شود. در مواردی هم ضربه باعث قطعی در مدار(برد آدرس) و کابل های مربوط به پنل(فلت) و همچنین اشکال در بک لایت شود که باعث ایجاد خطوط عمودی و یا افقی بر روی صفحه نمایش تلویزیون می شود. در مواردی که ضربه شدید نبوده میتوان با تعمیر برخی از ایرادات بوجود آمده را برطرف کرد. این مورد باید توسط تکنسین مرکز الکترونیک طهران بررسی شود در صورت عدم شکستگی پنل، این مشکل قابل تعمیر می باشد در غیر اینصورت پنل باید تعویض شود.


تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

پنل تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) از اجزای اصلی تلویزیون می باشد که در صورت برخورد شی یا کشیده شدن جسم تیز بر روی صفحه نمایش تلویزیون دچار آسیب دیدگی و شکستگی خواهد شد، در صورت شکستگی باید پنل تلویزیون بطور کامل تعویض شود. مرکز الکترونیک طهران خدمات تخصصی تعمیر و تعویض پنل تلویزیون های ال سی دی(LCD) و ال ای دی(LED) را با ضمانت ارائه می دهند.


تعمیر برد تیکان(T-CON) تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

برد تیکان(T-CON) تلویزیون ال سی دی و ال ای دی وظیفه انتقال و آماده سازی سیگنالهای ویدئویی ایجاد شده در مین برد تلویزیون، به پنل(صفحه نمایش) را دارد. همچنین تامین ولتاژ مورد نیاز پنل را به عهده دارد. بسته به نوع پنل تلویزیون، ولتاژهای 5 ولت، 3 ولت، 16 ولت و 26 ولت از برد تیکان(T-CON) به پنل منتقل می شود. این ولتاژها ممکن است کمتر یا بیشتر از این مقادیر باشد.

در صورت خرابی و بروز مشکل در تیکان(T-CON) تلویزیون ال سی دی و ال ای دی عمدتا ایراداتی نظیر اعوجاج و تاری روی صفحه، نقض بازتولید رنگ و یکنواختی تصویر و نویز رنگی قرمز-سبز را به همراه دارد. مرکز الکترونیک طهران سرویس تخصصی عیب یابی و تعمیرات برد تیکان(T-CON) تلویزیون ال سی دی و ال ای دی را با ضمانت ارائه می دهد.


تعمیر تلویزیون پلاسما

تلویزیون پلاسما نوعی از تلویزیون با پنل متشکل از سلول های پر از گاز هستند که هنگام برق رسانی و جریان الکتریکی روشن می شوند، از آنجایی که مستقیماً از پیکسل های خود نور ساطع می کنند، وضوح تصویر را از دست نمی دهند. نمایش تصویر بدون از دست دادن جزئیات در تصاویر متحرک انجام می شود.

مرکز الکترونیک طهران سرویس عیب یابی و تعمیرات تلویزیون پلاسما را با ضمانت در تهران ارائه می دهد. تعمیر مین برد، برد پاور، برد y، برد x، برد z تلویزیون پلاسما، تعمیرات ایرادات روشن نشدن تلویزیون، مشکلات نمایش تصویر، اعوجاج در تصویر، ایرادات در تیونر و گیرندگی تلویزیون و سایر ایرادات و خرابی های تلویزیون پلاسما در مرکز الکترونیک طهران با ضمانت در تهران انجام می شود.


تعمیر تلویزیون اولد(OLED)

اولذ(OLED) مخفف "دیود ساطع کننده نور ارگانیک" است و پیکسل های پنل تلویزیون اولد(OLED) بدون نیاز به نور پس زمینه(Back Light) بصورت جداگانه روشن میشود در نتیجه قادر به تولید سیاهی مطلق و سفیدی بسیار روشن در هر پیکسل می باشد.

مرکز الکترونیک طهران ارائه دهنده خدمات عیب یابی و تعمیرات تلویزیون اولد(OLED) با ضمانت در تهران می باشد. تعمیر مین برد، برد پاور تلویزیون اولد(OLED)، تعمیرات ایرادات روشن نشدن تلویزیون، مشکلات نمایش تصویر، ایرادات در تیونر و گیرندگی تلویزیون و سایر ایرادات و خرابی های تلویزیون اولد(OLED) در مرکز الکترونیک طهران با ضمانت در تهران انجام می شود.


تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی(QLED)

تلویزیون کیو ال ای دی(QLED) نسل جدید تلویزیون ال ای دی(LED) است که در پنل آن لایه کوانتوم دات تعبیه شده که به موجب آن تصاویر را با دقت و کیفیت بالاتری به نماش می گذارد.

مرکز الکترونیک طهران همگام با تکنولوژی روز دنیا خدمات عیب یابی و تعمیرات تلویزیون کیو ال ای دی(QLED) را با ضمانت در تهران ارائه می دهد. تعمیرات ایرادات روشن نشدن تلویزیون، مشکلات نمایش تصویر، تعمیر مین برد، برد پاور تلویزیون کیو ال ای دی(QLED)، ایرادات در تیونر و گیرندگی تلویزیون و سایر ایرادات و خرابی های تلویزیون کیو ال ای دی(QLED) در مرکز الکترونیک طهران با ضمانت در تهران انجام می شود.


مرکز الکترونیک طهران خدمات عیب یابی و تعمیرات تلویزیون ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLEDتعمیرات مین برد تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED)، تعمیرات برد پاور تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED)، تعمیرات و تعویض پنل تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED)، تعمیر و تعویض پنل آب خورده تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED)، تعمیرات و تعویض پنل ضربه خورده تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED)، تعمیر و تعویض پنل شکسته تلویزیون های ال ای دی(LED)، ال سی دی(LCD)، پلاسما(Plasma)، اولد(OLED) و کیو ال ای دی(QLED)، را با ضمانت در تهران ارائه می دهند.

مرکز الکترونیک طهران

تعمیرات تلویزیون های LCD ، LED، Plasma، OLED، QLED، سینمای خانگی، سیستم های صوتی و مانیتور با ضمانت در تهران

مشاوره، بازدید و ایاب و ذهاب رایگان / جهت مشاوره و درخواست سرویس با ما تماس بگیرید